B43505A9337M82
Mfr.Part #
B43505A9337M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Diameter :
30mm
Impedance :
330mOhm
Voltage - Rated :
400V
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
10.0076mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
B43505
Height Seated (Max) :
2.055 52.20mm
Mounting Type :
Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency :
1.7A @ 100Hz
Capacitance :
330µF
Height :
50mm
Polarization :
Polar
Ripple Current :
1.7A
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
270mOhm @ 100Hz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B43505A9337M82
EPCOS (TDK) B43505A9337M82
B43505 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.7A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In