B43505A9107M60
Mfr.Part #
B43505A9107M60
Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
700mA @ 100Hz
Diameter :
25mm
Height :
30mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
880mOhm @ 100Hz
Impedance :
1.09Ohm
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Voltage - Rated :
400V
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
700mA
Datasheets
B43505A9107M60
EPCOS (TDK) B43505A9107M60
B43505 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 700mA 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In