B43505A5107M67
Mfr.Part #
B43505A5107M67
Description
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Voltage - Rated :
450V
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Tolerance :
±20%
Height :
45mm
Capacitance :
100μF
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
1.6Ohm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.36Ohm @ 100Hz
Diameter :
22mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
750mA
Ripple Current @ Low Frequency :
750mA @ 100Hz
Datasheets
B43505A5107M67
B43505 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 750mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In