B43505A2687M80
Mfr.Part #
B43505A2687M80
Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Ripple Current :
2.3A
Ripple Current @ Low Frequency :
2.3A @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Diameter :
30mm
Height :
45mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
680μF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100Hz
Impedance :
230mOhm
Height Seated (Max) :
1.858 47.20mm
Datasheets
B43505A2687M80
EPCOS (TDK) B43505A2687M80
B43505 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.3A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In