B43505A2337M80
Mfr.Part #
B43505A2337M80
Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Height Seated (Max) :
1.661 42.20mm
Diameter :
25mm
Impedance :
470mOhm
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Capacitance :
330µF
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
1.4A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
390mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
250V
Height :
40mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.4A @ 100Hz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Datasheets
B43505A2337M80
EPCOS (TDK) B43505A2337M80
B43505 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.4A 0.984Dia 25.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In