B43504H2687M67
Mfr.Part #
B43504H2687M67
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Mount :
Through Hole
Impedance :
230mOhm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
200V
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current :
1.86A
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.86A @ 100Hz
Height :
30mm
Packaging :
Bulk
Termination :
Snap in
Capacitance :
680μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
B43504H2687M67
EPCOS (TDK) B43504H2687M67
B43504 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.86A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In