B43504E2228M87
Mfr.Part #
B43504E2228M87
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ripple Current @ Low Frequency :
4.4A @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Life (Hours) :
3000 hours
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100Hz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
2200µF
Series :
B43504
Ripple Current :
4.4A
Datasheets
B43504E2228M87
EPCOS (TDK) B43504E2228M87
B43504 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.4A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In