B43504E2228M82
Mfr.Part #
B43504E2228M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
4.4A @ 100Hz
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
2200µF
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current :
4.4A
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
B43504E2228M82
EPCOS (TDK) B43504E2228M82
B43504 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.4A 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead