B43504B2337M82
Mfr.Part #
B43504B2337M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Ripple Current :
1.2A
Ripple Current @ Low Frequency :
1.2A @ 100Hz
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
1.661 42.20mm
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated :
250V
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
390mOhm @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Datasheets
B43504B2337M82
B43504 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.2A 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead