B43504B2277M80
Mfr.Part #
B43504B2277M80
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP
Snap in
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
990mA @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Impedance :
570mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
470mOhm @ 100Hz
Series :
B43504
Height :
30mm
Height Seated (Max) :
1.268 32.20mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
3000 hours
Diameter :
22mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
270μF
Ripple Current :
990mA
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
B43504B2277M80
B43504 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 990mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In