B43504A9337M80
Mfr.Part #
B43504A9337M80
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Height Seated (Max) :
1.858 47.20mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
18 Weeks
Life (Hours) :
3000 hours
Height :
45mm
Capacitance :
330µF
Impedance :
330mOhm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
1.5A @ 100Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diameter :
30mm
Ripple Current :
1.5A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
270mOhm @ 100Hz
Voltage - Rated :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
B43504A9337M80
EPCOS (TDK) B43504A9337M80
B43504 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.5A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In