B43504A9227M002
Mfr.Part #
B43504A9227M002
Package / Case
Aluminum
Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
3000 hours
Lead Diameter :
800 µm
Number of Pins :
3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Dissipation Factor :
0.15 %
Test Frequency :
100Hz
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
220μF
Ripple Current :
1.12A
Package / Case :
Aluminum
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
45mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Pitch :
10mm
Tolerance :
20%
Diameter :
25mm
Datasheets
B43504A9227M002
EPCOS (TDK) B43504A9227M002
220μF Capacitor 20% Bulk 1.12A 10mm Aluminum