B43504A9107M67
Mfr.Part #
B43504A9107M67
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Capacitance :
100μF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
640mA
Diameter :
22mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
400V
Ripple Current @ Low Frequency :
640mA @ 100Hz
Applications :
GENERAL PURPOSE
ESR (Equivalent Series Resistance) :
880mOhm @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Mount :
Through Hole
Series :
B43504
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Factory Lead Time :
18 Weeks
Impedance :
1.09Ohm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Bulk
Termination :
Snap in
Height :
35mm
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Polarization :
Polar
Datasheets
B43504A9107M67
B43504 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 640mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In