B43504A227M82
Mfr.Part #
B43504A227M82
Package / Case
Radial
Description
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
47.1932mm
Height :
45mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
420V
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current :
1.13A
Diameter :
25mm
Package / Case :
Radial
Impedance :
730mOhm
Capacitance :
220μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
610mOhm
Termination :
Snap in
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
20%
Datasheets
B43504A227M82
EPCOS (TDK) B43504A227M82
220μF Capacitor 20% 1.13A 10.0076mm Radial