B43501B9337M82
Mfr.Part #
B43501B9337M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Ripple Current :
1.96A
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.96A @ 100Hz
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Impedance :
330mOhm
Capacitance :
330µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Diameter :
25mm
Height :
55mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
2.244 57.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated :
400V
Datasheets
B43501B9337M82
EPCOS (TDK) B43501B9337M82
B43501 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.96A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead