B43501B5227M80
Mfr.Part #
B43501B5227M80
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.54A @ 100Hz
Diameter :
25mm
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Capacitance :
220μF
Voltage - Rated :
450V
Ripple Current :
1.54A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 100Hz
Height :
50mm
Tolerance :
±20%
Impedance :
730mOhm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Datasheets
B43501B5227M80
EPCOS (TDK) B43501B5227M80
B43501 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.54A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In