B43501A3227M80
Mfr.Part #
B43501A3227M80
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 220UF 20% 385V SNAP
Size / Dimension :
0.984Dia 25.00mm
Capacitance :
220μF
Factory Lead Time :
28 Weeks
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Tolerance :
±20%
Diameter :
25mm
Voltage - Rated :
385V
Ripple Current :
1.41A
Ripple Current @ Low Frequency :
1.41A @ 100Hz
Impedance :
490mOhm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Mount :
Through Hole
Height :
40mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Datasheets
B43501A3227M80
EPCOS (TDK) B43501A3227M80
B43501 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.41A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In