B43457A2109M000
Mfr.Part #
B43457A2109M000
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Description
CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 85°C
Life (Hours) :
10000 hours
Mounting Type :
Chassis Mount
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Series :
B43457
Mount :
Screw
Packaging :
Bulk
Polarization :
Polar
Capacitance :
10000µF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
B43457A2109M000
B43457 10000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount -40°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals