B43305G2687M62
Mfr.Part #
B43305G2687M62
Package / Case
Radial
Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Aluminum Electrolytic Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Impedance :
260mOhm
Ripple Current :
2.12A
Height Seated (Max) :
32.004mm
Max Operating Temperature :
85°C
Polarity :
Polar
Height :
30mm
Tolerance :
20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
190mOhm
Capacitance :
680μF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
10.0076mm
Datasheets
B43305G2687M62
EPCOS (TDK) B43305G2687M62
680μF Capacitor 20% 2.12A 10.0076mm Radial