B43305D5277M82
Mfr.Part #
B43305D5277M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100Hz
Impedance :
710mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.55A @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
450V
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Diameter :
35mm
Height :
25mm
Ripple Current :
1.55A
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
270μF
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
B43305D5277M82
EPCOS (TDK) B43305D5277M82
B43305 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.55A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead