B43305C9337M67
Mfr.Part #
B43305C9337M67
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
30mm
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
400V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
330µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.64A @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Ripple Current :
1.64A
Impedance :
560mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
410mOhm @ 100Hz
Datasheets
B43305C9337M67
EPCOS (TDK) B43305C9337M67
B43305 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.64A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In