B43305B9687M60
Mfr.Part #
B43305B9687M60
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Ripple Current :
2.64A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100Hz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Capacitance :
680μF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
2.64A @ 100Hz
Voltage - Rated :
400V
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Impedance :
270mOhm
Life (Hours) :
2000 hours
Diameter :
35mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
40mm
Datasheets
B43305B9687M60
EPCOS (TDK) B43305B9687M60
B43305 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.64A 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In