B43305A9827M82
Mfr.Part #
B43305A9827M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
Height :
55mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm @ 100Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
400V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Impedance :
230mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
3.18A @ 100Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
2.244 57.00mm
Ripple Current :
3.18A
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Diameter :
30mm
Capacitance :
820µF
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Datasheets
B43305A9827M82
EPCOS (TDK) B43305A9827M82
B43305 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.18A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead