B43305A9827M67
Mfr.Part #
B43305A9827M67
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
Impedance :
230mOhm
Tolerance :
±20%
Diameter :
30mm
Ripple Current :
3.18A
Height :
55mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Capacitance :
820µF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Voltage - Rated :
400V
Height Seated (Max) :
2.244 57.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
3.18A @ 100Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
170mOhm @ 100Hz
Datasheets
B43305A9827M67
EPCOS (TDK) B43305A9827M67
B43305 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.18A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In