B43305A5826M67
Mfr.Part #
B43305A5826M67
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
Voltage - Rated :
450V
Lead Pitch :
10.0076mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Ripple Current :
790mA
Tolerance :
±20%
Diameter :
22mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.65Ohm @ 100Hz
Height :
25mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Impedance :
2.32Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
790mA @ 100Hz
Capacitance :
82µF
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Datasheets
B43305A5826M67
B43305 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 790mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In