B43305A5107M67
Mfr.Part #
B43305A5107M67
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Ripple Current @ Low Frequency :
850mA @ 100Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated :
450V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.36Ohm @ 100Hz
Diameter :
22mm
Height :
25mm
Ripple Current :
850mA
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Capacitance :
100μF
Impedance :
1.9Ohm
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Datasheets
B43305A5107M67
EPCOS (TDK) B43305A5107M67
B43305 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 850mA 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In