B43305A2337M60
Mfr.Part #
B43305A2337M60
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP
Tolerance :
±20%
Impedance :
520mOhm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
200V
Ripple Current :
1.38A
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
380mOhm @ 100Hz
Ripple Current @ Low Frequency :
1.38A @ 100Hz
Diameter :
22mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Lead Pitch :
10.0076mm
Height :
25mm
Capacitance :
330µF
Datasheets
B43305A2337M60
B43305 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.38A 0.866Dia 22.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In