B43305A2188M82
Mfr.Part #
B43305A2188M82
Package / Case
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Description
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
3.87A
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Height :
45mm
Capacitance :
1800µF
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current @ Low Frequency :
3.87A @ 100Hz
Diameter :
30mm
Voltage - Rated :
200V
Impedance :
100MOhm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100Hz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Datasheets
B43305A2188M82
EPCOS (TDK) B43305A2188M82
B43305 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.87A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In - 3 Lead