B43254F2827M
Mfr.Part #
B43254F2827M
Description
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Tolerance :
20%
Lead Pitch :
10.0076mm
Series :
B43254
Height Seated (Max) :
37.0078mm
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated :
250V
Life (Hours) :
3000 hours
Min Operating Temperature :
-40°C
Packing Method :
Bulk
Height :
35mm
Capacitance :
820µF
Leakage Current :
1.35831mA
Ripple Current :
2.29A
Tan Delta :
0.15
Datasheets
B43254F2827M
EPCOS (TDK) B43254F2827M
B43254 820μF Capacitor 20% 2.29A 10.0076mm Radial