B43254F2337M
Mfr.Part #
B43254F2337M
Description
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Tolerance :
20%
ALUMINUM (WET)
Voltage - Rated DC :
250V
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
105°C
Height :
30mm
Leakage Current :
0.86168mA
Diameter :
25.4mm
Capacitance :
330µF
Life (Hours) :
3000 hours
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current :
1.18A
Series :
B43254
Height Seated (Max) :
32.004mm
Packing Method :
Bulk
Tan Delta :
0.15
Datasheets
B43254F2337M
EPCOS (TDK) B43254F2337M
B43254 330μF Capacitor 20% 1.18A 10.0076mm Radial