B43254E2827M
Mfr.Part #
B43254E2827M
Description
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Series :
B43254
Leakage Current :
1.35831mA
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
20%
Max Operating Temperature :
105°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Tan Delta :
0.15
Lead Pitch :
10.0076mm
Diameter :
30mm
Capacitance :
820µF
Packing Method :
Height Seated (Max) :
42.0116mm
Life (Hours) :
3000 hours
Ripple Current :
2.23A
Height :
40mm
Datasheets
B43254E2827M
EPCOS (TDK) B43254E2827M
B43254 820μF Capacitor 20% 2.23A 10.0076mm Radial