B43254E2157M
Mfr.Part #
B43254E2157M
Description
CAP ALUM 150UF 20% 250V SNAP
Lead Pitch :
10mm
Series :
B43254
Diameter :
22mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Life (Hours) :
3000 hours
Leakage Current :
0.58095mA
Max Operating Temperature :
105°C
Height :
25mm
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
250V
Tan Delta :
0.15
Height Seated (Max) :
27.0002mm
Lead Diameter :
800 µm
Ripple Current :
680mA
Tolerance :
20%
Capacitance :
150µF
Datasheets
B43254E2157M
EPCOS (TDK) B43254E2157M
B43254 150μF Capacitor 20% Bulk 680mA 10mm Radial