B41895A6827M008
Mfr.Part #
B41895A6827M008
Description
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Applications :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
820µF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
B41895
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
B41895A6827M008
B41895 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~125°C Polar Radial, Can