B41895A5228M003
Mfr.Part #
B41895A5228M003
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Ripple Current @ High Frequency :
2.56A @ 100kHz
Impedance :
29mOhm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
25V
Ratings :
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance) :
33mOhm @ 10kHz
Tolerance :
±20%
Series :
B41895
Capacitance :
2200µF
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Applications :
Automotive
Datasheets
B41895A5228M003
B41895 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~125°C Polar Radial, Can