B41888C5687M000
Mfr.Part #
B41888C5687M000
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
1.5A @ 100kHz
Surface Mount :
No
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Applications :
Automotive
Leakage Current :
0.17mA
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Tan Delta :
0.14
Terminal Pitch :
5mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Impedance :
46mOhm
Series :
B41888
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ECCN Code :
EAR99
Capacitor Type :
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Lifetime @ Temp :
7000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Diameter :
10mm
Length :
20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50mOhm @ 10kHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Voltage - Rated :
25V
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Capacitance :
680μF
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
B41888C5687M000
EPCOS (TDK) B41888C5687M000
B41888 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can