B41887A5228M002
Mfr.Part #
B41887A5228M002
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL
Impedance :
18mOhm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
3.66A @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Series :
B41887
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2200µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
B41887A5228M002
B41887 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can