B41866D5338M000
Mfr.Part #
B41866D5338M000
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
Height Seated (Max) :
1.319 33.50mm
Impedance :
29mOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
ESR (Equivalent Series Resistance) :
31mOhm @ 10kHz
Series :
B41866
Ripple Current @ High Frequency :
2.822A @ 100kHz
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Polarization :
Polar
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
3300µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
B41866D5338M000
B41866 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~125°C Polar Radial, Can