B41859C8687M001
Mfr.Part #
B41859C8687M001
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Bulk
Impedance :
21mOhm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
1.654 42.00mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Polarization :
Polar
Capacitance :
680μF
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
63V
Ripple Current @ High Frequency :
2.8A @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
B41859
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Datasheets
B41859C8687M001
B41859 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can