B41858C9187M008
Mfr.Part #
B41858C9187M008
Description
CAP ALUM 180UF 20% 100V RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Impedance :
159mOhms
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Series :
B41858
Ripple Current @ High Frequency :
1.009A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
561mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
180µF
Datasheets
B41858C9187M008
B41858 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can