B41858C9127M8
Mfr.Part #
B41858C9127M8
Package / Case
Radial, Can
Description
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Ripple Current @ High Frequency :
864mA @ 100kHz
Applications :
Automotive
Ripple Current :
864mA
Package / Case :
Radial, Can
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Voltage - Rated :
100V
Impedance :
188mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
204mOhm @ 10kHz
Diameter :
12.5mm
Polarization :
Polar
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Termination :
Radial
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
120μF
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
5.0038mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Life (Hours) :
5000 hours
Series :
B41858
Height :
25mm
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Datasheets
B41858C9127M8
EPCOS (TDK) B41858C9127M8
B41858 120μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 864mA 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can