B41828B7107M
Mfr.Part #
B41828B7107M
Description
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Diameter :
6.3mm
RoHS Compliant
Length :
11mm
Capacitance :
100μF
Voltage - Rated DC :
35V
Datasheets
B41828B7107M
100μF Capacitor Radial