B41828B5108M
Mfr.Part #
B41828B5108M
Description
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
1mF
Ripple Current :
680mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Polarity :
Polar
Tolerance :
20%
Datasheets
B41828B5108M
1mF Capacitor 20% Bulk 680mA Radial