B41828A7687M
Mfr.Part #
B41828A7687M
Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Termination :
Radial
Radiation Hardening :
Package / Case :
Polarity :
Polar
Capacitance :
680μF
Voltage - Rated DC :
35V
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
20%
Voltage - Rated :
35V
Min Operating Temperature :
-40°C
RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Datasheets
B41828A7687M
680μF Capacitor 20% Bulk Radial