B41828A5336M
Mfr.Part #
B41828A5336M
Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Termination :
Radial
Voltage - Rated :
25V
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Bulk
Polarity :
Polar
Capacitance :
33μF
Max Operating Temperature :
105°C
Tolerance :
20%
Life (Hours) :
2000 hours
Radiation Hardening :
No
Datasheets
B41828A5336M
33μF Capacitor 20% Bulk Radial