B41828A3158M
Mfr.Part #
B41828A3158M
Description
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Tolerance :
20%
Package / Case :
Radial
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
105°C
Termination :
Diameter :
10mm
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
10V
Voltage - Rated :
10V
Radiation Hardening :
No
Length :
20mm
Capacitance :
1.5mF
Datasheets
B41828A3158M
1.5mF Capacitor 20% Bulk Radial