B41827A7566M
Mfr.Part #
B41827A7566M
Description
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL
Max Operating Temperature :
85°C
Capacitance :
56µF
Mount :
Radial
Radiation Hardening :
No
Termination :
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Voltage - Rated DC :
35V
Datasheets
B41827A7566M
56μF Capacitor 20% Bulk Radial