B41827A6104M
Mfr.Part #
B41827A6104M
Description
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL
Capacitance :
100nF
Voltage - Rated DC :
50V
Height - Seated (Max) :
Life (Hours) :
2000 hours
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Radial
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-40°C
Ratings :
Series :
B41827
Length :
11mm
Radiation Hardening :
No
Surface Mount Land Size :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Bulk
Polarization :
Polar
Mount :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Tolerance :
20%
Lead Spacing :
Polarity :
Polar
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
Diameter :
5mm
Datasheets
B41827A6104M
B41827 100nF Capacitor 20% Bulk Through Hole -- -40°C ~ 85°C Polar Radial