B41827A5687M
Mfr.Part #
B41827A5687M
Description
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
25V
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
25V
Package / Case :
Radial
Polarity :
Polar
Mount :
Through Hole
Termination :
Capacitance :
680μF
Datasheets
B41827A5687M
680μF Capacitor 20% Bulk Radial