B41827A5106M
Mfr.Part #
B41827A5106M
Description
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
25V
Termination :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Polarity :
Polar
Package / Case :
Voltage - Rated :
25V
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
85°C
Life (Hours) :
2000 hours
Packaging :
Bulk
Capacitance :
10μF
Datasheets
B41827A5106M
10μF Capacitor 20% Bulk Radial