B41794A5228Q
Mfr.Part #
B41794A5228Q
Description
2200UF 25V 18X39 AXIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
IR (mA) :
ESR (Ohm) :
Equivalent Series Resistance Type :
Very Low
ECCN (US) :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel
Termination Style :
Soldering Star
Product Height (mm) :
39
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Mounting :
Through Hole
IL (uA) :
334@5Min
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminals :
4
Voltage :
25Vdc
Tolerance :
-10% to 30%
Lifetime (h) :
Size (mm) :
18 X 39
Type :
Electrolytic
Product Weight (g) :
15.4
Capacitance Value :
2200uF
Lead Diameter (mm) :
1
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Product Diameter (mm) :
18
Datasheets
B41794A5228Q
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors EPCOS (TDK) B41794A5228Q from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25Vdc, Type:Electrolytic, B41794A5228Q pinout, B41794A5228Q datasheet PDF, B41794A5228Q amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors EPCOS (TDK) B41794A5228Q ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Capacitor -10% to 30% Tape and Reel